SHERBIMET TONA

CEREC

Punime qeramike ne nje vizite te vetme. Me CEREC trajtimi juaj eshte me i shpejt dhe me komod sepse punimi protetik behet ne menyre dixhitale pavarsisht nese keni nevoje per mbushje,faseta, kellef apo ura.

 

IMPLANTE

Vendoja e implanteve nuk ka qene kurre me e thjeshte.  Fale radiografise 3D dhe projektimit dixhital vendosja e implanteve eshte me e sigurte. Me ndihmen e Cerec dhe radiografise 3D ne mund te prodhojme guiden kirurgjike qe redukton ndjeshem kohen e nderhyrjes dhe dhimbjen pas nderhyrjes.

SEDACION KOSHIENT ME GAZ GAZMOR (NO2)

Sedacion koshient me gaz gazmor (NO2) ose intravenoz dhe anestezi te pergjithshme – Keni frike nga dentisti? Jeni ne vendin e duhur.

Read More

ORTHOPHOS SL- Radiografia 3D

Radigrafia Dixhitale 2D dhe 3D me teknologjine me te fundit.  Pajisja ofron kualitet te jashtezakonshem te imazhit radiografik pavarsisht nese ajo do te perdoret per ortodonti, implantologji, endodonti etj.

Read More

INIVISALIGN- Drejtimi i dhembeve ne menyre te padukshme

Ortodontia Dixhitale. E Thjeshte, e shpejte dhe dixhitale. Mjaft me me marrje mase qe bezdisin. Masa eshte me e thjeshte dhe shume e shpejte me Cerec- Omnicam te Sirona . Me pas per ju do te projektohen drejtuesit e padukshem te dhembeve.

Read More

SIROLASER BLU

Eshte Lazeri i pare ne fushen e stomatologjise qe ka diode blu, infra te kuqe dhe te kuqe. Kjo i lejon ketij Lazeri te kete  shume aplikime ne fushen e stomatologjise qe nga reduktimi i ngarkeses bakteriale deri tek nderhyrjet kirurgjikale te indeve te buta.

Read More

PUNIMET TONA

ARTIKUJT E FUNDIT

Endodontia- Si behet trajtimi i kanaleve?

Tags : 

Endodontia- eshte dega e stomatologjise qe merret me patologjine, fiziologjine dhe morfologjine e pulpes dentare. Endodontistet trajtojne dhe diagnostifkojne semundjet e pulpes. Kjo disipline perfshin nje shumellojshmeri procedurash dhe aftesish qe kombinojne shkencen me artin. Cfare ndodh gjate nje trajtimi kanalesh? Cdo vit, kryhen me shume se 14 milion trajtime kanalesh duke e bere kete

Read More

Cfare eshte ngritja e sinusit? Si behet kjo procedure?

Tags : 

Sinuset maksillare ndodhen siper rrenjeve te dhemballeve ne nofullen e siperme.Ato jane hapsira boshe te mbushura me ajer ne brendesi te nofulles se siperme dhe jane te veshura nga nje membrane e holle. Ndodh qe rrenjet e dhemballeve te perfundojne ne brendesi te ketyre hapsirave.Kur lind nevoja per heqjen e ketyre dhemballeve,shpesh eshte vetem nje

Read More

Cfare jane Veneer (fasetat) porcelani? A e demtojne ato dhembin?

Tags : 

Veneer ose fasetat e porcelanit jane shtresa te holla porcelani qe prodhohen ne menyre qe te pershtaten me siperfaqen e jashtme te dhembeve te pare. Ato pershtaten me dhembin ne menyre te ngjashme si thonjte fallco. Material tjeter qe mund te perdoret pervec porcelanit jane materialet e kompozitit.   Veneer-i mund te perdoret per te

Read More